HOTZIELONA GÓRA:

Prezydent: myślimy nawet o tysiącu nowych mieszkań

W Zielonej Górze i okolicznych gminach ma powstać około tysiąca nowych mieszkań. Jak już informowaliśmy, radni podczas wczorajszej sesji dali zielone światło miastu na realizację rządowego projektu “Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe”.

Miasto wejdzie do spółki z gminami. Janusz Kubicki w audycji „Prezydent na 96 FM” mówił o tym, że nowe mieszkania są niezbędne.

Od wielu lat narzekamy, że brakuje mieszkań dla wielu osób, które są słabsze finansowo, których nie stać na zaciągnięcie kredytu i posiadanie własnego mieszkania. Pojawiła się nowa inicjatywa i chcemy w niej uczestniczyć. Każdy z nas będzie mógł się postarać o wybudowanie mieszkania, gdzie część będzie bezzwrotną dotacją, część kredytem, a część naszym wkładem. To nie tylko zależy Zielonej Góry, ale też gmin wkoło miasta. Jeżeli jest taka szansa, to wszystkie ręce na pokład.

Jak będą wyglądać proporcje? Ile mieszkań u Zielonej Górze a ile w gminach?

Było spotkanie, na którym uczestniczyli samorządowcy. Wszyscy to popierają. Dlaczego spółka? Myślimy generalnie o około tysiącu mieszkań. Chodzi o teren od Nowej Soli do Zielonej Góry.

Prezydent na 96 FM w środy o 12:30. Pytania możecie przesyłać na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: