HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Praca wre! Otwarcie szpitala tymczasowego coraz bliżej!

Odliczanie już trwa. Na początku grudnia zostanie otwarty szpital tymczasowy przy powstającym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Dziś podczas konferencji prasowej poinformowano dziennikarzy o postępach w budowie placówki, która będzie przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem

Obecnie trwa wyścig z czasem. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Mostostal Zabrze, W tej chwili konieczne jest nie tylko wykończenie całego budynku, ale również zbudowanie około 20 śluz, 15 dodatkowych stanowisk OIOM oraz dodatkowej instalacji elektrycznej. Trwa także budowa poszczególnych kondygnacji. Wiadomo już, że na drugim piętrze będzie oddział dla osób najbardziej dotkniętych COVID-19. Mówi lekarz naczelny Szpitala Uniwersyteckiego dr. Emil Korczak

W tej części mamy oddział intensywnej terapii, będą leżeć pacjenci, którzy wymagają respiratora. Tutaj będzie największe zagęszczenie personelu. 

Dr Emil Korczak dodaje, że z postępu prac szpital jest zadowolony, choć transport łóżek postępuje nieregularnie

Na razie jesteśmy z postępu prac zadowoleni, jeśli chodzi o prace budowlane. Dostawy odbywają się w sposób różny. największe dostawy będą w przyszłym tygodniu, a sam sprzęt medyczny będziemy instalować na samym końcu. 

Dodajmy, że na trzech kondygnacjach znajdzie się 170 łóżek w tym 25 do intensywnej terapii. Otwarcie placówki ma nastąpić 7 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: