HOTZIELONA GÓRA:

Powstanie komisja ds. konsultacji społecznych?

Każdy mieszkaniec będzie mógł złożyć wniosek o konsultację społeczną – czy tak będzie w Zielonej Górze? W tej sprawie dyskutowali na wczorajszej sesji miejscy radni. Temat dziś pojawił się też w audycji Prezydent na 96 FM.

Janusz Kubicki, przyznał w Radiu Index, że chciałby, aby w radzie miasta utworzono specjalną komisję dotyczącą konsultacji społecznych.

Żeby mieszkaniec, który chce przedyskutować coś, wiedział, do kogo ma trafić. Rozmawiałem kilkukrotnie z Pawłem Zalewskim na ten temat. Przedstawiał mi pewne rozwiązania. Mówił, że w pewnym mieście robiono konsultacje do koloru ławeczek przed blokiem.

Nad projektem uchwały ws. konsultacji społecznej pracował Paweł Zalewski, radny niezrzeszony. Wczoraj projekt zdjęto z porządku obrad. Radni Koalicji Obywatelskiej mają jeszcze w tej sprawie przekazać uwagi.

Dziś włodarz miasta podkreślał na naszej antenie, że chciałby, aby konsultacje z mieszkańcami robić w ważnych sprawach.

Żebyśmy nie robili ich tylko i wyłącznie po to, żeby się odbyły. Konsultacje to nie jest podejmowanie decyzji, mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie. Nie zawsze ta opinia może być wzięta pod uwagę. Czasami są dwie grupy podobne liczebnie, które mają odmienne zdanie. Patrz budowa ulicy Pileckiego. Teraz część radnych reprezentująca teoretycznie mieszkańców Jędrzychowa mówi, że tej drogi nie będzie i tam jest teraz spór.

Cały program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. Audycja w każdą środę o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: