HOTROZMOWA NA 96 FM:

Polityczne iskry w Rozmowie na 96 FM. Co z nich wyniknie?

Polityczny dwugłos w Rozmowie na 96 FM. Do konfrontacji lubuskiej marszałek i prezydenta Zielonej Góry doszło o poranku na antenie Radia Index.

Przytoczmy kontekst, Elżbieta Polak miała być gościem naszej audycji i była. Za pośrednictwem mediów społecznościowych o wspólną rozmowę zaapelował Janusz Kubicki. Marszałek na propozycję przystała. W programie usłyszała, że włodarz miasta nisko ocenia pracę zarządu województwa.

Uważam, że trzeba wreszcie zakończyć spory. Województwo jest słabym województwem, bardzo często zaniedbanym, zapomnianym. Niektórzy mylą je z lubelskim. Politycy mylą Zieloną Górę z Jelenią Górą. Chcemy chyba wszyscy korzystać ze środków unijnych, żeby było ich jeszcze więcej. Apeluję o to, żebyśmy walczyli o pieniądze w Warszawie, żebyśmy walczyli o Zieloną Górę i o województwo. Jeżeli Zielona Góra będzie się rozwijała, to będzie się też rozwijało województwo.

Innego zdania jest marszałek województwa.

Pod względem przychodów netto ze sprzedaży produktów innowacyjnych mamy pierwsze miejsce w Polsce. Pod względem nakładów na badania i rozwój przedsiębiorstw mamy pierwsze miejsce. Mamy również bardzo dobry stan w zakresie ochrony zdrowia. Dzisiaj jesteśmy najmniej zadłużeni, a to dzięki temu, że w ciągu ostatnich 12 lat przeprowadziliśmy restrukturyzację. 

Burzliwa dyskusja skończyła się chęcią spotkania z obu stron i kontynuacji dyskusji na temat przyszłości sejmiku województwa lubuskiego, w którym przypomnijmy od dłuższego czasu koalicja rządząca nie ma większości.

Z samorządowcami rozmawiał Maciej Noskowicz. Cały program już teraz do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: