HOTZIELONA GÓRA:

Policja: Święta w Zielonej Górze były spokojne

– Wyjątkowo spokojne i bezpieczne – tak święta w powiecie zielonogórskim ocenia policja. Nie odnotowano poważnych zdarzeń kryminalnych.

Bezpiecznie było również na drogach, funkcjonariusze byli wezwani do dziewięciu kolizji. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy siadali za kółko po spożyciu alkoholu. Jeden z zatrzymanych miał prawie 2 promile. Mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy zielonogórskiej komendy.

Patrole policyjne w tych okresach świątecznych sprawdzają trzeźwość kierowców. Zatrzymano sześć osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu. Rekordzistą był 25-letni zielonogórzanin, który miał w organizmie 1,9 promila. Zatrzymano również dwie osoby, które prowadziły samochód mimo sądowego zakazu.

W sumie w czasie świąt policjanci interweniowali 203 razy.

Mniej niż w latach poprzednich. Przed okresem pandemii tych interwencji było ponad sto na dobę. Większość dotyczyła spożycia alkoholu i awanturami w miejscach zamieszkania.

W trakcie świąt do izby wytrzeźwień trafiło szesnaście osób. W tym okresie zatrzymane zostały także trzy osoby już wcześniej poszukiwane przez policję.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: