HOTZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Pokaz siły Falubazu w Rybniku!

To najwyższa wygrana Stelmetu Falubazu w tym sezonie! Zielonogórzanie na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego w eWinner 1. lidze pewnie pokonali w Rybniku ROW 55:35.

Takiego Falubazu w tym sezonie jeszcze nie oglądaliśmy. Jadącego równo i dyktującego warunki od początku spotkania. I to na torze rywala. Zielonogórzanie prowadzili już po biegu młodzieżowym, w nim Fabian Ragus i Dawid Rempała podwójnie pokonali młode „Rekiny”.

Po piątym wyścigu prowadzenie wzrosło z czterech do ośmiu punktów. W rolach głównych wystąpili Rohan Tungate i Jan Kvech, którzy wygrali 5:1 z Krystianem Pieszczkiem i Patrykiem Wojdyło.

Gospodarze próbowali zmniejszać straty za sprawą rezerw taktycznych. Tak było w dziesiątym biegu. Podwójna zmiana w postaci dwóch duńskich liderów Andreasa Lyagera i Nicolaia Klindta nie powiodła się, bo ten drugi zanotował defekt na prowadzeniu. W efekcie wyścig zakończył się wygraną Falubazu 4:2. Zielonogórzanie po tym biegu mieli 12 „oczek” przewagi.

Prowadzenie jeszcze powiększyli w kolejnej serii startów. Przed biegami nominowanymi prowadzili 49:29. Wyścig trzynasty para Krzysztof Buczkowski – Tungate wygrała 5:1 z Klindtem i Grzegorzem Zengotą. Biegi nominowane, przy rozstrzygniętym już meczu kończyły się remisami.

Punkty dla zielonogórzan: Rohan Tungate 13+3 (6), Krzysztof Buczkowski 12, Max Fricke 11+1, Jan Kvech 7+4, Dawid Rempała 5+1, Mateusz Tonder 4+1, Fabian Ragus 3. Dla ROW-u: Andreas Lyager 14 (6), Nicolai Klindt i Grzegorz Zengota po 7, Krystian Pieszczek 5+2, Patryk Trześniewski 2+1, Patryk Wojdyło i Kacper Tkocz 0.

Za tydzień rybniczanie przyjadą do Zielonej Góry.

Więcej o tym meczu w poniedziałkowym magazynie W69 na 96FM. Początek w Radiu Index i Index TV o 11:15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X