HOTROZMOWA NA 96 FM:

PiS w sejmikowej koalicji? K. Łatwiński: Widziałbym wiele korzyści

– Samorząd województwa nie jest od prowadzenia walki politycznej z rządem – mówił dziś Kazimierz Łatwiński, radny sejmiku województwa lubuskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W Rozmowie na 96 FM krytykował poczynania zarządu województwa lubuskiego. – Współpraca z rządem jest dalece nie wystarczająca – stwierdził na naszej antenie Łatwiński.

To, co nam i mnie osobiście się szczególnie nie podoba, to jest szalone zaangażowanie zarządu województwa w taką twardą, opozycyjną walkę z rządem. Samorząd, jeżeli chce robić rzeczy dobre dla mieszkańców, nie może być cały czas w kontrze do rządu. Jest ogromna potrzeba współpracy, która jest w dalece niewystarczającym stopniu realizowana.

Łatwiński został zapytany o plany sejmikowe Prawa i Sprawiedliwości na ten rok. Czy wyobraża sobie zmianę władzy?

Widziałbym wiele korzyści, gdy doszłoby z poważnymi ugrupowaniami koalicji, gdzie PiS mógłby współrządzić, a tym samym doprowadzić do harmonijnej współpracy z tymi, od których wiele zależy. Z rządem, spółkami skarbu państwa, z różnymi agendami rządowymi.

Kazimierz Łatwiński jako przykład dobrej współpracy samorządu województwa z rządem wskazał Dolny Śląsk. Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: