HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Piotr Bromber: Nie przesyłaliśmy szpitalom żadnego wezwania do zapłaty!

 – Cała procedura jest bardzo skomplikowana – to komentarz Piotra Brombera. Dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”.

Przypomnijmy, wczoraj w nocy i rano 40sto i 50cio latkowie mogli zapisać się na szczepienia. Niektórzy – dostali terminy od razu na wczoraj lub na dziś.  Później jednak ministerstwo zmieniło decyzję tłumacząc to błędem systemu. Jak komentuje całe zamieszanie Piotr Bromber?

To jest mocno skomplikowane zadanie i jeszcze musi być realizowane w bardzo krótkiej perspektywie czasowej. Wielokrotnie podkreślałem, że z perspektywy kilku tygodni i dni trudno jest poczuć tę determinację i trudność sytuacji. 

Problem szczepień nie był jedynym. Wczoraj Narodowy Fundusz Zdrowia wezwał lubuskie szpitale   do zwrotu środków finansowych za rok 2020. Chodzi o środki z tak zwanych niewykonań  ubiegłorocznych planów.  Zwrot zielonogórskiej lecznicy wynosi 7,5 miliona złotych. Czy szpital musi oddać pieniądze NFZ-towi? Dyrektor lubuskiego oddziału stwierdził, że NFZ nie przesyłał żadnego wezwania do spłaty.

Nieprawdą jest, ze NFZ przesłał jakiekolwiek wezwanie do szpitali. Wczoraj na konferencji padło sformułowanie że wysłaliśmy wezwanie. Powtórzę: niczego nie wysyłaliśmy. 

Bromber dodał, że system informatyczny wygenerował terminy spłaty. Dyrektor sugerował, ze spłata zostanie wydłużona.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: