HOTKOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Pękła „setka” w CRS-ie! [WIDEO]

Enea Zastal BC z piątym zwycięstwem  w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie pokonali GTK Gliwice 102:82.

Gospodarze rzucili aż 19 „trójek”. Po pięć celnych rzutów z dystansu oddali David Brembly i Tony Meier, zdobywcy kolejno 23 i 22 punktów.

Tak jak w trakcie meczu kibice ochoczo mogli liczyć celne rzuty zza łuku, tak przed meczem tykał zegar, który odliczał kolejne dni bez zwycięstwa. Licznik zatrzymał się na 35 dniach. W tym czasie Zastal przegrał w sumie sześć spotkań, zarówno w Energa Basket Lidze i lidze VTB.

Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa. Jak się miesiąc nie wygrywa meczu, to jest takie lekkie podenerwowanie, bo się trenuje ciężko, a nie ma wyniku. Jestem bardzo zadowolony, że dociągnęliśmy to do końca. Bardzo podobało mi się, jak graliśmy w ofensywie. Ta piłka “chodziła” i przeważnie trafiała do otwartego zawodnika. W obronie były dobre momenty i takie, które trzeba jeszcze poprawić.David Brembly, Enea Zastal BC Zielona Góra

Mecz z gliwiczanami spacerkiem jednak nie był, bo goście też strzelecko byli nieźle dysponowani. GTK w całym meczu rzuciło 10 “trójek”. W drużynie gości w tym elemencie błyszczał Roberts Stumbris. Trafił trzy z czterech prób i z 20 punktami był najskuteczniejszym graczem GTK.

Zastal atutów miał jednak więcej. Zielonogórzanie dobrze dzielili się piłką, notując w całym spotkaniu aż 28 asyst. Licznik strat zatrzymał się na czternastu.

Do tego trzeba dołożyć niezłą, ponad 63-procentową skuteczność za 2 punkty. Tu brylował Dragan Apić. Serb skończył 6 na 7 rzutów.

Sezon jest bardzo długi. Będą jeszcze i przegrane, i dobre zwycięstwa. Jesteśmy nową drużyną. Jesteśmy tylko trzy miesiące razem. Przed nami dużo pracy. A czasu na pracę niedużo, bo dużo meczów i dużo podróży. W niedzielę gramy z Mińskiem. Musimy odpocząć. Jeden dzień przerwy, potem przygotowania i gramy.Oliver Vidin, trener Enei Zastalu BC Zielona Góra

W niedzielę poprzeczka pójdzie jednak do góry. Zastal zmierzy się w ramach ligi VTB z Tsmokami Mińsk. Oba zespoły mają w tym sezonie na koncie po cztery porażki. Początek spotkania w hali CRS o 15:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: