HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Paweł Zalewski: Mieszkańcy wiedzą, że razem mogą osiągnąć więcej

Mniej popularny niż w poprzednich edycjach – mowa o budżecie obywatelskim. Dziś o przyszłorocznym rozdaniu rozmawialiśmy z Pawłem Zalewskim.

Radny niezrzeszony, przewodniczący ds. konsultacji społecznych, był gościem Rozmowy na 96 FM. Zalewski podkreślał, że rzeczywiście nabór mógł zaskoczyć, bo wpłynęły tylko 43 wnioski.

W ub. roku było ok 140 projektów. Czy ten budżet obywatelski jest mniej popularny? Trudno to ocenić. Dopiero przy głosowaniu zobaczymy, ile osób zagłosuje. Zawsze głosuje sporo osób. Pamiętajmy, że jest krótki odstęp czasu między tą ostatnią edycją, która się odbywała.

Zalewskiego pytamy, z czego może wynikać taka sytuacja?

Wydaje mi się, że mieszkańcy mogli nie nazbierać wystarczającej liczby pomysłów. A poza tym dużo zadań dotyczy skomplikowanych kwestii całych osiedli. Mieszkańcy to zauważyli i wypracowali mechanizm, że zgłaszają wspólne zadania i mogą dzięki temu osiągnąć więcej.

Teraz następuje procedura weryfikacji projektów. Głosowanie rozpocznie się 20 grudnia i potrwa do 2 stycznia przyszłego roku. Cała rozmowa u nas, na portalu wzielonej.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: