HOTZIELONA GÓRA:

Parking przy Palmiarni. Jak przebiegają prace?

Trwa budowa parkingu wielopoziomowego przy Zielonogórskiej Palmiarni. Inwestycja, która rozpoczęła się w maju ubiegłego roku, ma kosztować około 29 milionów złotych.

Jak zaznacza Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu, prace były wstrzymane przez około 3 miesiące, teraz jednak przebiegają już zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Prace przy budowie parkingu trwają dłużej niż zakładaliśmy, ponieważ mieliśmy do wykonania dość duży zakres prac dodatkowych, które nie były ujęte w pierwotnym projekcie budowlanym. Nie jest to sytuacja jakaś nadzwyczajna – to jest częsty przypadek na budowach. Obecnie wykonywane są prace związane ze wznoszeniem stanu surowego parkingu. Wykonywane są między innymi fundamenty, ściany i słupy żelbetowe.

Parking będzie miał powierzchnię 11 tysięcy metrów kwadratowych. Sama konstrukcja będzie zaś aluminiowa i utrzymana w kolorystyce miedzi.

Na parkingu będzie znajdowało się 407 miejsc parkingowych, 18 miejsc dla osób niepełnosprawnych, trzy miejsca dla autobusów i 5 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Będzie także powierzchnia parkingowa na około 30 aut, zlokalizowana wokół samego parkingu. Parking będzie trzykondygnacyjny z funkcją rekreacji na dachu, taką strefą relaksu, czyli taką miastotwórczą przestrzenią.

Pierwotnie inwestycja miała zostać oddana do użytku w listopadzie. Na ten moment termin oddania prac to styczeń przyszłego roku.

Materiał przygotowała: Izabela Budakowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X