HOTROZMOWA NA 96 FM:

P. Barczak: Platforma wiele nie widzi

– Trzeba trochę dobrej woli – odniósł się w ten sposób do krytycznych głosów radnych Koalicji Obywatelskiej w sprawie przyszłorocznego budżetu miasta Piotr Barczak. Przewodniczący rady miasta, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości był gościem Rozmowy na 96 FM.

I szeroko komentował projekt budżetu Zielonej Góry w świetle krytycznych głosów politycznych oponentów.

Wiele Platforma nie widzi, a nawet jak widzi, to mówi, że nie widzi. Na Obwodnicę Południową cały czas narzekają, a Obwodnicy Zachodniej nie chcieli w ogóle. Obwodnica Południowa jest realizowana i także w nowym budżecie są zarezerwowane potężne pieniądze. Są rzeczy, które trzeba przygotować, jak choćby projekty do Obwodnicy Zachodniej. Można tego nie widzieć. Albo chcemy to robić, wpisujemy i zatwierdzamy, albo udajemy, że tego nie ma, bo nie chcemy tego robić.

Piotr Barczak odniósł się też do słów Marcina Pabierowskiego, który apelował o większe pieniądze na ochronę zdrowia, w szczególności na Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Nie jest tak, że ochrona zdrowia to jest tylko ten wydatek. Zielona Góra jako jednostki zdrowia ma “Promyk” i żłobki, które są jednostkami medycznymi. Kiedyś były przychodnie i wtedy środki były przekazywane na publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Dziś tego nie ma, ale to nie znaczy, że Zielona Góra nie wspiera działań medycznych.

Rozmowa na 96 FM nie tylko przyszłorocznym budżecie do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: