HOTROZMOWA NA 96 FM:

Otwarcie gastronomii? P. Barczak: Rozumiem przedsiębiorców, ale zdrowie najważniejsze

Czy lokale i punkty gastronomiczne powinny być otwarte? I czy właściciele tych lokali mają uzasadnione pretensje do rządzących, że branża wciąż jest zamknięta? Takie pytania zadaliśmy dziś Piotrowi Barczakowi.

Radny Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Rady Miasta był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”. – To trudny czas, rozumiem przedsiębiorców, ale musimy przetrwać te ograniczenia – mówił Barczak.

Trudność można zrozumieć, ale rzecz najważniejsza to zdrowie. Wiele osób znam, które mówiły o koronawirusie, że nie jest aż tak groźny. Potem okazuje się, że bardzo ciężko przychodzą tę chorobę.  Cóż nam przyjdzie, kiedy będzie jeszcze gorsza kwestia fali pandemii. To ograniczenie będzie jeszcze większe.

Tak jak wspominaliśmy, zielonogórscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą lokale na terenie miasta nie będą płacić za koncesję na sprzedaż napoi alkoholowych – taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji rady miasta. Nasz gość uzasadniał konieczność wprowadzenia takiej zmiany.

Czas był też szybki. Przedsiębiorcy nie do końca wiedzieli, w jakiej są sytuacji. Ustaliliśmy, że jeżeli ktoś dokonał wpłaty, to ona będzie zwrócona, natomiast z tych kolejnych transz będą już zwolnieni.

Cała rozmowa u nas na portalu wzielonej.pl. Program od poniedziałku do piątku o 9:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: