HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Oświetlenie na stadionie żużlowym: Niskie lampy zamiast masztów?

Niskie lampy wokół stadionu zamiast czterech olbrzymich masztów? Nie jest wykluczone, że stadion żużlowy w Zielonej Górze może mieć zupełnie inne oblicze. Chodzi o kwestię oświetlenia.

Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku zapalił się jeden z czterech masztów. Do dziś skutki tej awarii nie są usunięte, trwają ekspertyzy i oczekiwanie, kiedy będzie można rozgrywać mecze żużlowe przy sztucznym oświetleniu. Na razie jest to wykluczone.

Tymczasem miasto, które jest właścicielem obiektu, zastanawia się nad tzw. wariantem gorzowskim. Chodzi o to, by zamiast czterech masztów pojawiły się lampy wokół stadionu. O tym mówił Radiu Index wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk.

Robi to dla nas jedna z najlepszych firm jeśli chodzi o oświetlenie, czyli zielonogórski LUG,. Mają nam przygotować informacje, czy bardziej nam się opłaca zrobić to w wersji gorzowskiej, czyli szereg niskich lamp, czy wymienić jeden z czterech masztów. To, co będzie tańsze i korzystniejsze, tę wersję przyjmiemy. 

Jeśli chodzi o obecne maszty, wciąż nie wiadomo, kiedy usterka zostanie naprawiona. Kaliszuk dodaje także, że w tym roku raczej nie będziemy mogli cieszyć się żużlem wieczorowa porą.

Pozostałe są sprawne, ale ten jeden, musimy ustalić, czy będzie sprawny. W tym sezonie nie sądzę, by w tym roku miały się odbyć mecze przy sztucznym oświetleniu. Będzie to raczej przełom roku czyli 2022/23 tak, by wiosną mam nadzieję, w ekstralidze można było wystąpić. 

Dodajmy, że w tym roku Stelmet Falubaz walczy w rozgrywkach eWinner pierwszej ligi. Żadne ze spotkań nie było rozgrywane wieczorem, tylko wczesnym popołudniem.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X