HOTROZMOWA NA 96 FM:

Odkryty basen w Drzonkowie już czynny

Wakacje trwają, pogoda dopisuje, wielu wypoczynku i ukojenia szuka nad wodą, także w okolicy. Z pomocą przychodzi m.in. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Obiekt od dziś otworzył też odkryty kompleks basenowy, służący przede wszystkim rekreacji i wypoczynkowi. Mówił o tym w dzisiejszej Rozmowie na 96 FM dyrektor ośrodka Bogusław Sułkowski.

Szeroko otwieramy dzisiaj drzwi do zespołu basenów. Basen olimpijski, basen rekreacyjny czynne od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 20:45. Woda krystalicznie czysta. Pogoda na zamówienie, czternastu ratowników, którzy zapewniają bezpieczeństwo.

Baseny to niejedyne atrakcje, jakie WOSiR szykuje na czas wakacji. Młodzi zielonogórzanie wypoczywający w mieście mogą skorzystać z półkolonii. Te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na półkoloniach jest pięć turnusów 10-dniowych. Łącznie będziemy gościć 450 dzieci, 90 w każdym turnusie. Dzieci są podzielone na kilkunastoosobowe grupy pod opieką wychowawców z uprawnieniami. Głównym celem jest aktywność. Dzieci poznają różne dyscypliny. Jeżdżą konno, uprawiają szermierkę, strzelają, dzień kończy się pływaniem i obiadem. Dowozimy dzieci z Zielonej Góry. Dla tych rodziców, którzy nie mogą dzieci dowieźć, jeździ autokar.

Sułkowski twierdzi, że mieszkańcy po pandemii chętnie wrócili do korzystania z tego typu obiektów.

Dwa lata mieliśmy ciężkie, jak wszystko na świecie. Sport też ucierpiał, nasza działalność również. Widać teraz ożywienie, duże zapotrzebowanie na sport. Do Drzonkowa przyjeżdżają wszystkie grupy sportowe, które przyjeżdżały wcześniej. Pojawiają się też jednak nowe grupy, w nowych również dyscyplinach. Takie jak zapasy, judo czy badminton.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X