HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Obwodnica Południowa? Wszystko idzie zgodnie z planem

Zaglądamy na plac budowy i sprawdzamy, jak wyglądają obecnie i mogą wyglądać jedne z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym mieście.

Na pierwszy ogień Obwodnica Południowa. Jak powiedział Radiu Index Krzysztof Kaliszuk – wiceprezydent Zielonej Góry ta inwestycja być może zostanie zakończona szybciej niż zakładano.

Widzimy, jak szybko te prace postępują. Jestem przekonany, że termin: listopad 2023 rok zostanie przyspieszony. Optymistycznie w czerwcu 2023 będziemy wspólnie otwierać tą tak ważną dla nas inwestycję. Krzysztof Kaliszuk

Wciąż nie wiadomo natomiast, co z Obwodnicą Zachodnią. Miasto chciałoby, aby w przyszłości doszło do realizacji tej inwestycji. Kaliszuk jest przekonany, że środki na ten cel muszą się znaleźć.

Wiemy, że miasto zleciło koncepcję wraz z decyzją środowiskową. Mamy czas. Kwota, którą wydajemy na tę koncepcję, wynosi 500 tysięcy złotych. Na początku roku odbędą się konsultacje, które dokładnie określą przebieg tej obwodnicy. We wrześniu będziemy mieli decyzję środowiskową i będziemy mogli wtedy ogłosić przetarg. Krzysztof Kaliszuk

Dodajmy, że audycja “Prezydent na 96 FM” w każą środę o godzinie 12.30. w Radiu Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: