HOTZIELONA GÓRA:

Nowy wóz dla zielonogórskich strażaków

Dwa i pół miliona złotych – dokładnie tyle kosztował najnowszy nabytek Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. 85 % tej kwoty to dofinansowanie unijne, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu rządowego.  

Główną zaletą nowego wozu strażackiego jest bez wątpienia drabina. Jej zasięg to aż 40 metrów. Oznacza to, że sięgnie ona każdego wieżowca w Zielonej Górze. A tych mamy w naszym mieście ponad setkę. Zaletą jest też kosz, do którego można wejść z czterech stron.

Ten kosz może pomieścić pięć osób, a więc możemy uratować tak naprawdę czteroosobową rodzinę plus ratownik oczywiście, który będzie w koszu ewakuował te osoby. Możemy mówić przede wszystkim o  znacznie większej pojemności samego kosza. Dodatkowo kosz wyposażony jest w możliwość podawania różnego rodzaju środków gaśniczych.

Atutem są też podpory, stabilizujące pojazd oraz możliwość ich rozstawienia w osi.

Co znacznie zmniejsza powierzchnię, na której taka drabina może funkcjonować. Możemy założyć, że może wjechać w bardzo wąskie uliczki i operować bezpośrednio z takich uliczek, pomagając, ewakuując czy prowadząc działania gaśnicze. 

Nowy wóz strażacki jest jedynym takim pojazdem w Winnym Grodzie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: