HOTLUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Nowe obostrzenia. Już od środy!

Od 1 grudnia planowane jest wprowadzenie nowych covidowych restrykcji. Obostrzenia obowiązujące od środy przedstawił dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. Co ważne – restrykcje nie dotyczą osób zaszczepionych. 

Rządowy pakiet alertowy będzie się składał z sześciu elementów. Po pierwsze od pierwszego grudnia obowiązywać będzie limit w siłowniach, klubach fitness oraz w muzeach – na 15 metrach kwadratowych przebywać będzie mogła jedna osoba. Zmiany także w liczbie osób uczestniczących w imprezach sportowych – od 1 grudnia limit wyniesie 250 osób.

Znacznie mniej, bo zamiast 150 to 100, osób będzie mogło uczestniczyć w imprezach okolicznościowych typu wesela i komunie. Limit także w punktach gastronomicznych, hotelach, obiektach kultury oraz kościołach. Od środy wyniesie on 50 procent.

Natomiast podróżujący do Polski spoza strefy Schengen muszą się liczyć z przedłużoną kwarantanną. Zamiast 10 dni teraz wyniesie ona 14. Po 8 można jednak wykonać test i jeśli będzie negatywny wynik, to okres kwarantanny zostanie skrócony.

Obostrzenia potrwają do 17 grudnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: