HOTZIELONA GÓRA:

Nadal można skorzystać z pomocy wolontariuszy Widzialnej Ręki [WIDEO]

Przypominamy – w Zielonej Górze cały czas działa grupa „Widzialna ręka”. Jej idea jest prosta – wolontariusze pomagają osobom w potrzebie. A te są różne – od prośby o zrobienie zakupów i wykupienie leków, po wyprowadzenie psa na spacer.

Grupa powstała w dobie pandemii, kiedy to wielu mieszkańców Zielonej Góry przebywało na kwarantannie i nie było w stanie załatwić podstawowych sprawunków. Tłumaczy Karol Polak, jeden z koordynatorów grupy.

Pomocy potrzebuje każdy, kto jest na izolacji. Często są to osoby starsze, ale pomagamy każdemu. Zgłoszenia przyjmujemy w miarę w tygodniu, ale jeśli zajdzie konieczność, to pomagamy całodobowo.

Grupę „Widzialna ręka – Zielona Góra” znajdziecie na Facebooku. Obecnie liczy ona już ponad 10 tysięcy członków.

Mamy koleżankę, która obsługuje infolinię i przyjmuje zgłoszenia. I staramy się je dzielić pomiędzy wolontariuszami. Weryfikujemy też, czy ta pomoc jest potrzebna. 

Infolinia grupy czynna jest codziennie od godziny 9 do 20. Żeby poprosić o pomoc wystarczy zadzwonić na numer 789 360 940. Swoje prośby można zamieszczać także w formie postów na Facebokowym profilu grupy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X