HOTLUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Na wakacje do Gdańska, Chorwacji, Turcji i Bułgarii samolotem. I to z Babimostu!

Lotnisko w Babimoście po raz kolejny rozszerzyło ofertę lotów wakacyjnych. W te wakacje można polecieć bezpośrednio do Chorwacji, Turcji, Bułgarii i Gdańska. Nowe połączenia były wcześniej konsultowane z mieszkańcami. Loty międzynarodowe, ale także krajowe, mają spełnić oczekiwania podróżnych.

O nowych kierunkach letnich opowiada wicedyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego – Mariusz Stokłosa:

Po naszym stałym połączeniu, jakim jest Warszawa, czyli loty do Warszawy i z Warszawy na nasze lotnisko, uruchomiliśmy również loty wakacyjne. Te wakacyjne loty jakby związane są szczególnie z dwoma destynacjami, nowymi w stosunku do lat ubiegłych, czyli jest drugi rok z kolei Chorwacja i w tym roku nowy kierunek, czyli w Bułgarii Burgas. Latamy także dwa razy do Gdańska i ten wylot jest w czwartek i w niedzielę.

Dzięki lotom do Gdańska dwa razy w tygodniu podróżujący mogą wybrać się nad polskie morze na weekend lub na cały tydzień. Nowe połączenia różnią się od oferty wakacyjnej lotniska do Turcji. Więcej na ten temat mówi dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego – Sławomir Kotylak:

Są to loty o charakterze wakacyjnym, natomiast mają charakter regularny, niepołączony z ofertą turystyczną, to znaczy nie jest to oferta tak, jak w przypadku połączeń do Turcji, gdzie jednocześnie jest możliwość zakupu pobytu na miejscu. Tutaj mamy tylko i wyłącznie zakup biletu celem przedostania się nad polskie morze i nad morze do Bułgarii.

Nowe połączenia wystartowały 10 i 13 lipca. Od tego czasu skorzystało z nich już wielu podróżujących.

W związku z tym, że sytuacja generalnie na rynku lotniczym po covidzie wraca pomału jakby do pewnej takiej stabilizacji. Wraca w takim wymiarze, który byśmy oczekiwali, to zauważyliśmy, że mimo tego, że operatorzy, w tym wypadku LOT, ale i operator turecki, mają te obłożenia na poziomie satysfakcjonującym. Myślę, że wypełnienie samolotu na poziomie 70-80 procent, przy założeniu, że dość późno ta kampania reklamowa się rozpoczęła, jest satysfakcjonujące.

Z oferty wakacyjnych lotów można skorzystać do połowy września w przypadku Burgas i do początku października, jeśli chodzi o Gdańsk. Szczegóły połączeń są dostępne na stronie airport.lubuskie.pl.

Materiał przygotowała Joanna Nawlicka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X