HOTZIELONA GÓRA:

Na początku przyszłego roku poznamy koncepcje przebiegu obwodnicy zachodniej

–  W styczniu-lutym projektanci przedstawią mieszkańcom, jak będzie przebiegać obwodnica zachodnia i będziemy to konsultować – mówił dziś wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.

Gość audycji Prezydent na 96 FM podkreślił, że to mieszkańcy zdecydują o ostatecznym przebiegu obwodnicy zachodniej. Teraz czas i pole do popisu mają projektanci.

Prezydent podpisał, w imieniu trzech samorządów, z biurem projektowym, z konsorcjum dwóch firm – Zielonej Góry i Szczecina, które przygotują wielowariantowe koncepcje wraz z konsultacjami społecznymi, które mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku uzyskaniem decyzji środowiskowej. W styczniu-lutym zostaną przedstawione te przebiegi i będziemy konsultować.

Wiceprezydent zaznaczył, że miasto chce uniknąć jakichkolwiek protestów przy tej inwestycji.

Będą przeprowadzone zgodne z prawem, ale głębokie konsultacje, czyli takie, jakie mieliśmy przy obwodnicy południowej. Robiliśmy wszystko, żeby maksymalnie odsunąć od Jędrzychowa i Ochli tę drogę. Tu będziemy robić podobnie.

Kaliszuk dziękował władzom województwa za dofinansowanie tej inwestycji. – Myślę, że za kilka lat będziemy tę drogę wspólnie otwierać – podkreślił wiceprezydent miasta. Cały program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: