HOTZIELONA GÓRA:

Mieszkańcy Zielonej Góry zaprojektują miasto

Mieszkańcy Zielonej Góry mogą wziąć aktywny udział w zaprojektowaniu zrównoważonego miasta. Do końca sierpnia magistrat czeka na wnioski mieszkańców dotyczące Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.
Mówiąc prościej studium to uchwała podejmowana przez radnych i obejmuje swoim zasięgiem obszar całego miasta. Tym razem w jej powstaniu biorą udział także zielonogórzanie. Co mogą zgłosić?  O tym Małgorzata Maśko – Horyza, dyrektor departamentu rozwoju miasta.
Wnioski mogą dotyczyć zarówno interesu własnego każdego mieszkańca, co chciałby na swojej działce widzieć. Ale też tego, co nam brakuje w sąsiedztwie. Żeby na przykład powstało jakieś centrum osiedla. Czy teren zielony, specjalna ścieżka przyrodnicza. 
Wnioski można składać do 31 sierpnia.
Wnioski można złożyć zarówno osobiście w urzędzie, jak i elektronicznie. Robiąc to poprzez maila pamiętajmy o podaniu imienia i nazwiska oraz danych działki, jeśli wnioski dotyczy konkretnej posesji. Sam adres mailowy to za mało. Można też wysłać wniosek pocztą tradycyjną. 

 

Dodajmy, że w Polsce każda gmina zobowiązana jest do posiadania Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania. Przygotowywane jest ono w zależności od potrzeb.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: