HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Mieszkancy mają dość! Co dalej z bezpieczeństwem na Placu Teatralnym? Dziś o 13 spotkanie w Ratuszu!

 – Mamy dość! Chcemy normalnie żyć! – mówią zbuntowani mieszkańcy ulic zlokalizowanych blisko Placu Teatralnego i domagają się od miasta konkretnych działań. W Radiu Index informowaliśmy o tym, że w jednym z centralnych punktów naszego miasta dochodzi do dantejskich scen.

Szczególnie wieczorami na placu głośno bawi się młodzież, niestroniąca od alkoholu. Podczas ostatniej sesji przedstawiciele ulic: dr. Pieniężnego, Alei Niepodległości czy Placu Matejki prosili radnych o interwencję. Mówi jeden z przedstawiciel grupy mieszkańców Tomasz Stawski.

200-300 osób imprezujących codziennie. Policja nie wie, gdzie przyjechać, mówi, że były tylko trzy zgłoszenia, ja sam dzwoniłem chyba z dziesięć razy. Czy musi dojść do jakiejś tragedii, wtedy się Państwo obudzicie i powiecie, że coś tam się działo niedobrego. 

Inna z mieszkanek – Katarzyna Przytuła – miała olbrzymie pretensję do jednego z zielonogórskich radnych Rafała Kaszy, który na jednym z zielonogórskich portali sugerował mieszkańcom…zmianę miejsca zamieszkania.

Jesteśmy zbulwersowani opinią Pana radnego Kaszy, że na Placu Teatralnym to już ciszej nie będzie i formułowaniem skandalicznych porad, by mieszkańcy wystawili swoje mieszkania na sprzedaż. My chcemy normalnie żyć,. 

Tomasz Stawski dodaje, że szczególnie wieczorami trudno spokojnie przejść przez Plac Teatralny.

Czuję, że to nie jest moje miasto, skoro o dziesiątej wieczorem w sobotę boje się przejść 200 metrów od swojego domu z żoną za rękę, bo dostanę butelką w głowę. 

Miasto zareagowało na apel mieszkańców. Dziś o godzinie 13 w Ratuszu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz policją w tej sprawie.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X