HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Marcin Pabierowski: Chcemy zwołać nadzwyczajną sesji i porozmawiać o kryzysie energetycznym

 – Miasto jest zadłużone, czas oszczędzać – mówił dziś Marcin Pabierowski. Szef zielonogórskiego klubu radnych Platformy Obywatelskiej był dziś gościem „Rozmowy na 96 FM”.

Kaja Rostkowska pytała o kierunki, jakimi chce podążać PO w nowym otwarciu, po wakacyjnej przerwie.

Na pewno troska o finanse miasta, prezydent zadłuża miasto koszmarnie. To jest 500 mln. długu, deficyt 162 miliony. Drugi temat to zapewnienie potrzeb energetycznych miasta, na tym się koncentrujemy stąd nasza inicjatywa.

Ta inicjatywa to zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Podczas niej radni mieliby dyskutować chociażby o kryzysie energetycznym, który dotyka również Zieloną Górę.

Złożyliśmy wniosek pisemny, do Pana przewodniczącego, Nie chcemy narzucać formy, chcielibyśmy, aby to była wspólna inicjatywa, bo problemy pewnie będą.

Pabierowskiego pytaliśmy o to, jaki pomysł mają radni PO w kontekście oszczędzania energii elektrycznej. Nasz gość powołuje się na konkretne rozwiązania istniejące już w innych samorządach.

Obserwujmy, co na przykład robi Lublin, zrobił korektę włączania miejskiego oświetleni co pół godziny. W Krakowie jest rozbudowany system monitoringu energii jeśli chodzi o użyteczność publiczną. Są tam zakładane kompensatory i energia jest kumulowana. W Warszawie jest budowana zakład termicznej obróbki odpadów. W Bydgoszczy miasto inwestuje w fotowoltaikę. 

Przypomnijmy, ze “Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X