HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

M. Pabierowski: Konsultacje społeczne zawsze są potrzebne, ale czekamy na konkrety

Pieniądze są, czas na konsultacje społeczne. Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą pytani o to, jak powinna przebiegać obwodnica zachodnia.

To jeden z tematów dzisiejszej Rozmowy na 96 FM. Marcin Pabierowski, radny miejski Koalicji Obywatelskiej nie ma wątpliwości, że takie konsultacje są potrzebne.

Tak naprawdę konsultacje zawsze są potrzebne. To podstawa rozmowy władz miasta z mieszkańcami. My jako Platforma takiego dialogu oczekujemy. Liczymy, że miasto opracuje w końcu analizę wielokryterialną. Pokaże, w którym miejscu ta obwodnica ma przechodzić.

Radny Koalicji Obywatelskiej uważa, że na dziś jest za mało konkretów w tej sprawie.

Jest dużo chaosu i polityki ze strony miasta. Brak jest dokumentacji i uzgodnień. To rzecz naprawdę trudna, która wymaga szeregu dokumentów. Czekamy na konkrety, żeby móc się do nich odnieść.

Pabierowski zarzuca, że konsultacje społeczne w mieście w ostatnim czasie odbywają się z pominięciem powstałej w tym roku uchwały rady miasta. – Należy złożyć wniosek o konsultacje, napisać o celu, uzasadnić. Potem podsumowanie wchodzi na sesję, po czym sporządzany jest protokół. Istotna jest też komisja, a w mojej ocenie jest ona pomijana – stwierdził radny Koalicji Obywatelskiej, z którym cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: