HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuskie kończy prezydencję. Za nami III Konwent Marszałków

Za nami trzeci, ostatni Konwent Marszałków Województw RP. Tym razem odbył się on w wersji on-line ze względu na pandemię koronawirusa.

Ochrona zdrowia zdominowała czwartkowe obrady. – Bez wątpienia dziś zdrowie Polaków jest najważniejsze – mówiła na konferencji prasowej marszałek województwa Elżbieta Polak.

Rozmawialiśmy o ochronie zdrowia, o tym, jak skutecznie zabezpieczyć mieszkańców przed pandemią. Było wiele debat i dyskusji z udziałem ekspertów. Dzięki ich obecności mogliśmy mieć natychmiast odpowiedzi na pytania. Były to bardzo dobre dyskusje, wymiany doświadczeń , bo właśnie po to są konwenty

 

Laskę marszałkowską przejmuje teraz województwo podlaskie. Marszałek tego regionu Artur Kosicki mówił m. in. o tym, co może być najważniejszym tematem podczas kolejnej prezydencji.

Wchodzimy w etap rozstrzygający jeżeli chodzi o perspektywę unijną. Mam nadzieję, że dalej, w sposób jednogłośny uda nam się przyjmować stanowiska. To pokazuje, że regiony różnią się społecznie i kulturowo, ale mamy jedną Polskę

Przypomnijmy, że województwo lubuskie przewodniczy obradom od lipca. Wcześniej konwenty odbywały się w Lubniewicach i Zielonej Górze. Ogółem marszałkowie przyjęli około 40 wspólnych stanowisk.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: