HOTInformacjeZIELONA GÓRA:

Linia 44 jednak pojedzie na os. Kwiatowe

Mieszkańcy osiedla Kwiatowego mogą odetchnąć z ulgą – linia 44 powróci na swoją dotychczasową trasę. Najpierw jednak remont nawierzchni drogi. I tutaj pojawiają się schody. Bo póki co nie wiadomo, jak długo prace remontowe potrwają. 

Początek remontu ulic na osiedlu Kwiatowym zaplanowano już w przyszłym tygodniu. Na początek wykonawca sprawdzi stan drogi. To właśnie od jej podbudowy zależy ile czasu prace potrwają. Wstępnie mówi się o kilku tygodniach. MZK zapowiada też zmiany w rozmieszczeniu przystanków.

Autobusy, do tej pory, jeżdżą tylko w jednym kierunku przez to osiedle i przystanki są zlokalizowane tylko z jednej strony. Po powrocie tych kursów, tej linii na to osiedle, będą one jeździły w dwóch kierunkach. Czyli ,jadąc do miasta, będą wjeżdżały z początku osiedla i wyjeżdżały jadąc w kierunki pętli na Jędrzychowie. Wracając z powrotem będą wjeżdżały też od pętli, przejeżdżały przez osiedle i tą samą drogą wracały do miasta.

Tego typu rozwiązanie ma być ułatwieniem przede wszystkim dla pasażerów. Chodzi o skrócenie czasu przejazdu w stronę miasta. Decyzja o reaktywacji autobusów numer 44 na dawnej trasie zapadła podczas spotkania Grupy Inicjatyw Lokalnych Jędrzychów z dyrektorką Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Mieszkańcy osiedla Kwiatowego, bojąc się komunikacyjnego odcięcia od reszty miasta, napisali w tej sprawie petycję. Podpisało się pod nią blisko 800 osób.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: