HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Ks. prof. Andrzej Draguła: Każdy niech świętuje według własnej wrażliwości

– Życzymy sobie przede wszystkim zdrowia, to jest kluczowy element życzeń na co dzień, a teraz? Jest czymś fundamentalnym – mówił w dzisiejszej Rozmowie na 96 FM ks. prof. Andrzej Draguła.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, czyli z definicji czas rodzinnej bliskości. W tym roku dla wielu z nas te święta będą zupełnie inne. Pandemia sprawia, że wiele życzeń złożymy sobie patrząc na siebie z ekranów urządzeń elektronicznych. Są tacy, którzy w święta jeszcze mocniej odczują brak drugiej osoby.

Zdrowie zawsze jest tym kluczowym elementem życzeń, a teraz jest czymś absolutnie fundamentalnym. Zdajemy sobie sprawę, jak wielu ludzi straciło zdrowie czy też odczuło szwank na zdrowiu. Wielu też odprowadziło swoich bliskich na cmentarz. Ten pusty talerz dla tego, którego w tym roku zabrakło.

Ks. prof. Draguła uważa, że każdy powinien świętować według własnej wrażliwości. Jedni będą śpiewać kolędy, inni pograją w gry planszowe – wskazuje duchowny i apeluje: nie traktujmy tego jako trzech dni nudy. Gość Radia Index podkreślił też, że warto w tym czasie skracać dystans do drugiego człowieka. Przede wszystkim ten emocjonalny.

Bóg się uniża, schodzi bezpośrednio do człowieka, dzieli jego los. Skrócił maksymalnie ten dystans, bardziej już się nie da skrócić dystansu między Bogiem, a człowiekiem. Wydaje mi się, że musimy skracać ten dystans. Przez słowo, przez kontakt, przez telefon, przez bycie ze sobą, przez bycie dla siebie, zwłaszcza, gdy nie można być blisko fizycznie. Wtedy tym bardziej trzeba być blisko emocjonalnie. Takiej bliskości życzmy sobie w te święta.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia powyżej. Program wraca po świętach, w poniedziałek, 28 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: