HOTROZMOWA NA 96 FM:

Krzysztof Sikora: Cały czas korygujemy nasze plany inwestycyjne

Od dziś utrudnienia na wiadukcie na alei Zjednoczenia. Na most nie wjadą między innymi samochody ciężarowe, a to oznacza również trudności dla zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Spółka musi się liczyć chociażby ze zmianą tras dla pojazdów odbierających odpady.

Mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, który był gościem poniedziałkowej “Rozmowy na 96 FM”.

Pewnym problemem będzie dla nas wywóz odpadów z najbliższej okolicy wiaduktu. To będzie dla nas logistyczne wyzwanie, ale damy radę. Tym bardziej, że nasze pojazdy wyjeżdżają z samego rana, kiedy ruch na drogach jest mały. Nie będziemy więc przeszkadzali kierowcom. Gorzej będzie zapewne z powrotami.

Miejskie inwestycje, w tym remont wiaduktu, mają również wpływ na tegoroczne plany ZGK. Spółka z tygodnia na tydzień koryguje swoje plany inwestycyjne i niestety rezygnuje z części zakupów. Z listy wykreślone zostały między innymi nowoczesne śmieciarki. Zmian nie ma jednak w kwestii pergol.

Chodzi o te pół podziemne. Zmieniamy pojemniki, które szpeciły mieszkańców. To się staje bardziej estetyczne, funkcjonalne oraz ekologiczne. Bo choćby karton już nie moknie. 

„Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X