KOSZYKÓWKA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Koszmarny początek, wielka pogoń w końcówce, ale ostatecznie porażka. Stal nowym mistrzem!

To już koniec rywalizacji o koszykarskie mistrzostwo kraju. W czwartkowym meczu nr 6 Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała z Eneą Zastalem BC Zielona Góra 92:85. W całej serii ostrowianie triumfowali 4-2 i zostali nowymi mistrzami Polski.

O porażce zdecydował początek spotkania, fatalny w wykonaniu Enei Zastalu BC. Pierwszą kwartę zielonogórzanie przegrali aż 13:34. Pięć “trójek” rzucił w pierwszych dziesięciu minutach spotkania Jakub Garbacz, który po meczu został MVP finałów.

Potężną zaliczkę Stal utrzymywała przez większość spotkania. Przez chwilę w drugiej kwarcie zielonogórzanie zdołali zejść na 9 “oczek”, ale poważnie zbliżyli się do ostrowian dopiero w samej końcówce meczu.

Po celnych rzutach z dystansu kolejno Łukasza Koszarka, Janisa Berzinsa i Skylera Bowlina, Zastal przegrywał ośmioma punktami. Po chwili jeszcze piłkę przechwycił Koszarek. Kapitan skończył akcję rzutem spod kosza i zielonogórzanie przegrywali już tylko sześcioma punktami. Było półtorej minuty do końca. W następnej akcji po zbiórce w obronie Geoffreya Groselle’a tym razem za 3 punkty nie trafił Bowlin. Na więcej zabrakło czasu i sił. Zastal przegrał ostatecznie różnicą 7 “oczek”, a tym samym nasz klub zdobył drugie w swojej historii wicemistrzostwo Polski.

Mecz z double-double, 22 punktami i 12 zbiórkami kończył niezmordowany Groselle. W ekipie Stali taki sam dorobek – 22 punkty wywalczył Jakub Garbacz.

To nie koniec sezonu dla Enei Zastalu BC. Zielonogórzan czekają jeszcze mecze ligi VTB w fazie play-off z Unicsem Kazań.