HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Kolejny raz pobiegli dla transplantacji

Już po raz siódmy odbył się zielonogórski Bieg dla Transplantacji. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na formułę hybrydową. Od 30 maja do 3 czerwca w Parku Poetów miłośnicy biegania pokonywali trasę zdalnie, a 5 czerwca przebiegli ją wspólnie.

Uczestnicy biegu rozpoczęli go i zakończyli w tym samym miejscu – na stadionie na Wyspiańskiego. Sama trasa miała 6 kilometrów i przebiegała przez Park Poetów. Maksymalny czas na pokonanie dystansu wynosił 70 minut. Mówi profesor Maria Mrówczyńska prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. Współpracy z Gospodarką.

Jest to wydarzenie, tak jak już wspomnieliśmy, cykliczne, bo to siódmy bieg dla transplantacji. Organizujemy to wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Nerka” i jest nam miło, że udaje nam się co roku zebrać taką ogromną liczbę uczestników dla takiego wydarzenia. W tym roku było ponad 200 osób, także uważamy, że to jest sukces. Ale sukces też dzięki temu, że włączają się w to nasi studenci.

W biegu nagrodzono sześciu najlepszych biegaczy – trzech mężczyzn i trzy kobiety. Najlepsi w obu kategoriach byli Anna Bajserowicz i Patryk Suchocki. Oboje uczestnicy zaznaczyli, że trasa była dość wymagająca.

Dodajmy, że w tegorocznej edycji Biegu dla Transplantacji udział wzięło 216 biegaczy. 67 z nich zdecydowało się na formę zdalną,  osób, 149 osób pobiegło w wspólnie.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X