HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kolejna trójstronna umowa o realizacji doktoratu wdrożeniowego na UZ podpisana [WIDEO]

W poniedziałek na Uniwersytecie Zielonogórskim podpisana została trójstronna umowa o realizacji doktoratu wdrożeniowego. Co to oznacza w praktyce? W ramach projektu powstanie nowe odkrycie naukowe i praktyczne, które będzie wykorzystywane w gospodarce. 

Koszty realizowane w projekcie pokrywa Ministerstwo Edukacji i Nauki.  A jaka jest rola doktoranta? O tym prof. Marcin Mrugalski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UZ.

Musi wymyśleć pewien koncept. Rozwiązanie, które pomoże pokonać pewien problem naukowy. Ale bardziej o takim charakterze wdrożeniowym, na potrzeby naszej gospodarki. Musi przeprowadzić wszystkie prace eksperymentalne. Opracować rozprawę, obronić ją. I powstają z tego różnego rodzaju patenty.

Na realizacje wszystkich założeń doktoratu są trzy lata. Jak podkreśla Krzysztof Pałgan, wiceprezes firmy RELPOL S.A., korzyści z doktoratu są pewne dla wszystkich stron realizujących projekt.

Praktyczna wiedza naszego pracownika zostanie wniesiona również do uniwersytetu. Współpraca uczelni z przemysłem jest dla nas bardzo ważna, Dzięki niej uczelnia wprowadza praktyczne wykorzystanie wiedzy. 

Dodajmy, że jest to już drugi doktorat wdrożeniowy, jaki będzie realizowany na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: