HOTKOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Kibice z Zielonej Góry zaatakowani po meczu w Ostrowie!

Pięcioosobowa grupa kibiców Enei Zastalu BC dopinguje w trakcie finałowych spotkań Energa Basket Ligi drużynę zielonogórską w Ostrowie Wielkopolskim. Po wtorkowym meczu, który Zastal wygrał – przedłużając tym samym finałową serię – fani z Zielonej Góry zostali zaatakowani.

Do zdarzenia doszło po meczu, na parkingu przed halą, gdy kibice Zastalu mieli udawać się w podróż powrotną do Zielonej Góry. O zdarzeniu mówi jeden z zaatakowanych kibiców Przemysław Tkacz.

Gdy byliśmy już przy aucie, nagle pojawiła się grupa kilkunastu osób i nas po prostu zaatakowała, kopiąc, bijąc. Jeden z nas został rzucony z dużym impetem na maskę samochodu. Była z nami jedna kobieta, która została uderzona w rękę, tylko dlatego, że trzymała torebkę i nie chciała jej oddać. Nam z kolei chciano ukraść flagi klubowe.

Awanturę zakończył przyjazd policyjnego patrolu, który znajdował się w pobliżu. Zajście potwierdza ostrowska policja. Rzeczniczka tamtejszej komendy, mł. asp. Małgorzata Michaś poinformowała nas, że zatrzymany został jeden mężczyzna.

Wczoraj po godzinie 22, jeden z mężczyzn z naszego powiatu wszczął awanturę w miejscu publicznym. Awanturował się w stosunku do kilku przyjezdnych osób. Został przewieziony do komendy i za swoje zachowane został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Skąd kibice przed halą? Przed obiektem znajdował się telebim, na którym ostrowscy fani mogli oglądać spotkanie, licząc na mistrzowską fetę po zwycięstwie miejscowej drużyny.

Nikt z nas nie wylądował w szpitalu, jesteśmy na szczęście tylko lekko poobijani. Mamy nadzieję, że cały klub i liga się tym zajmą, bo parking nie był zabezpieczony. Dostaliśmy pięć zaproszeń z klubu, jesteśmy tam legalnie. To jest nasza pula biletów, z której korzystamy.

Kibice zielonogórscy do Ostrowa wybierają się także jutro. W czwartek szóste spotkanie finału.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: