HOTZIELONA GÓRA:

Już jest! Hala sportowa przy Energetyków oddana do użytku [WIDEO]

Jest nowoczesna, funkcjonalna i robi wielkie wrażenie. Dziś oddano do użytku nowoczesną halę sportową przy Zespole Edukacyjnym numer 10, choć oficjalnie uczniowie mieli możliwość uczęszczania na lekcje już od połowy października. To jedna z większych inwestycji oświatowych, która została zrealizowana przez nasze miasto. 

Z nowoczesnego obiektu cieszyła się m.in. dyrektorka placówki Monika Świątkowska.  – Mamy nie tylko nowoczesną halę – mówiła w rozmowie z Radiem Index.

Po pierwsze “wow”, bo oprócz sali gimnastycznej, mamy też małą salę rekreacyjną, wymarzoną bibliotekę. Cały budynek jest przepiękny i ładnie wkomponowany w resztę naszych zabudowań.

Inwestorem była miejska spółka KTBS. Jej prezesa Janusza Janowskiego zapytaliśmy o to, na czym polega fakt, że szkoła jest bardzo proekologiczna.

Na górze mamy fotowoltaikę, zbiorniki są zakopane, za halą pod parkingiem, a wodę odzyskujemy do spłukiwania w toaletach. To są te oszczędności i grubsze roboty ziemne.

Wykonawcą jest firma Agrobex. Prezes firmy Krzysztof Kruszona mówił nam o tym, co było najtrudniejsze.

Najtrudniejszy był sam czas realizacji. Jesteśmy w dobie szalejącej drożyzny, dla nas więc najtrudniejsze było zrealizowanie tego obiektu w założonym budżecie, a co za tym idzie również w dotrzymaniu terminu. Mamy się czym wspólnie pochwalić.

W realizację tego zadania wierzył prezydent Janusz Kubicki.  – Cieszę się, że udało się to zrobić – mówił włodarz miasta.

Ja pamiętam, jak byli ci, którzy twierdzili, że tej szkoły w tym miejscu nie będzie, nie wspominając o hali. Cieszę się, że obiekt powstał i cieszę się, że dzieciaki będą mogły bawić się i zażywać ruchu w takim miejscu jak ten. 

Budowa nowoczesnej hali kosztowała 12 milionów złotych.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X