Jest pierwsza wygrana w lidze VTB! [WIDEO]

Enea Zastal BC z premierową wygraną w lidze VTB w tym sezonie. Zielonogórzanie pokonali w niedzielę, w hali CRS Tsmoki Mińsk 96:64.

To było spotkanie dwóch drużyn, które najdłużej pozostawały bez zwycięstwa w tym sezonie w lidze VTB. Zarówno jedni, jak i drudzy przystępowali do tego meczu z bilansem 0-4.

Zastal, podobnie jak w czwartkowym meczu z GTK Gliwice, był świetnie dysponowany strzelecko. Do przerwy 3/3 zza łuku mieli Tony Meier i Branden Frazier. Po 20 minutach gry zielonogórzanie prowadzili różnicą 11 punktów.

Po zmianie stron jeszcze podkręcili tempo i po kilku minutach trzeciej kwarty przewaga sięgała już 20 “oczek”. W drugiej połowie do grona strzelców dołączył jeszcze Devoe Joseph, który w sumie trafił 5 “trójek”. Bezbłędny jednak do końca był Frazier, który kończył mecz z czterema trafieniami z dystansu na 100-procentowej skuteczności.

Jeżeli się dzielisz piłką i znajdujesz otwartego zawodnika, to te rzuty są łatwe. Jeżeli się rzuca przez ręce, to ciężko trafić. Jeśli piłka krąży, a u nas prawie wszyscy są “shooterami”, to tak to będzie wyglądało. David Brembly, Enea Zastal BC Zielona Góra

Zastal górował nie tylko strzelecko, ale też na desce. Zbiórki zielonogórzanie wygrali aż 41-24.

Podopieczni Olivera Vidina odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w lidze VTB i najwyższe w historii konfrontacji z Tsmokami Mińsk.

Ostatnie mecze gramy z takim zaangażowaniem, jakiego my i trener oczekujemy. Mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku i ta passa będzie dosyć długa.Jarosław Zyskowski, Enea Zastal BC Zielona Góra

Najwięcej punktów dla zwycięzców 21 zdobył Nemanja Nenadić, dla pokonanych po 13 Amerykanie Jason Clark i Robert Upshaw. W ostatniej kwarcie swoje szanse dostali też młodzi gracze zielonogórzan: Konrad Szymański i Nikodem Klocek.

W czwartek, 4 listopada Zastal zmierzy się w Stargardzie z PGE Spójnią.