HOTPIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Jest „balon”, będzie stadion?

W Zielonej Górze powstanie kryte boisko piłkarskie. Informacją podzielił się w mijającym tygodniu prezydent Janusz Kubicki, dodając, że miasto otrzymało 3 mln zł dofinansowania na tę inwestycję. Jednocześnie regularnie powraca temat budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia.

Kryty obiekt na pewno powstanie przy ul. Sulechowskiej i w okresie zimowym będzie wybawieniem dla trenujących piłkarzy. Z tej informacji cieszą się w III-ligowej Lechii. Mówi Konrad Komorniczak, działacz zielonogórskiego klubu.

Kryte, pełnowymiarowe boisko z balonem, na którym nasza młodzież będzie mogła się rozwijać w warunkach doskonałych, najlepszych w województwie. To było marzenie, za które możemy podziękować wszystkim, którzy brali w tym udział.

Niedawno Zieloną Górę odwiedził nowy prezes PZPN. Cezary Kulesza spotkał się z prezydentem Zielonej Góry, a także przedstawicielami PSL i lokalnymi działaczami piłkarskimi. Arkadiusz Dąbrowski, sekretarz lubuskich „Ludowców” i przedstawiciel Lubuskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że szef największego sportowego związku sportowego w Polsce mógłby pomóc w realizacji marzeń w postaci budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia.

Można by było zrobić montaż po 1/3 środków – centralnych, wojewódzkich i miejskich. To jest sprawa, która musi być poruszana wyżej. Mam nadzieję, że wiele osób się w to zaangażuje, bo jak doprowadzimy do tego, to naprawdę będzie historyczna chwila dla lubuskiej piłki.

Cały czas na tapecie są dwie lokalizacje – przy ul. Sulechowskiej i w miejscu istniejącego obiektu przy ul. Wyspiańskiego.

Moje spojrzenie jest takie, że na Sulechowską jest lepszy dojazd, jest też parking przy hali CRS. I myślę, że ta koncepcja pod tym względem jest lepsza.

Czekamy na konkrety w tej sprawie i czekamy też na wasze zdanie. Czy Zielona Góra powinna budować piłkarski stadion? A jeśli tak, to jak duży? Dajcie nam znać w komentarzach na portalu wZielonej.pl i w mediach społecznościowych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: