HOTZIELONA GÓRA:

Jaka jest sytuacja epidemiczna w naszym regionie?

– Jesteśmy przygotowani na walkę z koronawirusem i chcemy uspokoić Lubuszan – mówiła dziś marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak. Dziś podczas konferencji prasowej przedstawiciele lubuskich szpitali dyskutowali o obecnej sytuacji epidemicznej w naszym regionie.

Poza tym samorząd zdecydował jeszcze w tym roku o kolejnym dofinansowaniu Szpitala Uniwersyteckiego. O szczegółach marszałek Elżbieta Polak:

Szpital tymczasowy otrzyma 126 tysięcy niezbędnego sprzętu informatycznego. Poza tym przekazaliśmy na oddział otolaryngologii wiertarkę laryngologicznej za kwotę 427 tysięcy złotych. Oddział położniczo ginekologiczny otrzymał nowoczesny aparat USG za kwotę 138 tysięcy złotych,

Dodajmy, że kwota 235 tysięcy złotych zostało przekazane oddziałowi zakaźnemu zielonogórskiego szpitala.

Na dofinansowanie może także liczyć Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego i kierunek lekarski. Samorząd zdecydował się przyznać nagrody studentom i wolontariuszom. Przyznano kwotę 350 tysięcy złotych.  Rektor naszej uczelni profesor Wojciech Strzyżewski cieszy się z takich specjalnych wynagrodzeń.

Ponad 80 studentów nie tylko z kierunku medycznego, ale również pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego już pracuje. Nie tylko pracują w Szpitalu Uniwersyteckim, ale także innych szpitalach naszego regionu. 

A jaka jest obecnie sytuacja epidemiczna w Zielonej Górze w szpitalu tymczasowym? O tym prezes Szpitala Marek Działoszyński.

Mamy łącznie 40 pacjentów. Na intensywnej opiece medycznej mamy 14 pacjentów na respiratorach a 26 na oddziale obserwacyjno-0zakażnym. Oddział zakaźny dzięki temu, że uruchomiliśmy szpital tymczasowy, możemy trochę “wyczyścić”. Tam, jest siedmiu pacjentów.  

Działoszyński dodaje, ze największy problem w szpitalu tymczasowym wciąż jest ten sam. Problem z personelem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: