HOTROZMOWA NA 96 FM:

Jak zmieni się Kaczy Dół?

– Mieszkańcy bardzo chętnie wypowiadają się na temat tego, co ma powstać w ich najbliższym otoczeniu – mówi o udziale zielonogórzan w konsultacjach społecznych Filip Czeszyk. Radny Zielonej Razem był gościem Rozmowy na 96 FM.

Konsultacje społeczne niedawno odbyły się na Kaczym Dole. Mieszkańcy mówili, czego oczekiwaliby w tamtym miejscu. – Zmieni się praktycznie wszystko – mówił na naszej antenie Czeszyk.

Tam jest duży asfaltowy plac, kiedyś było tam boisko. Teraz chcemy się pozbyć tego asfaltu, bo to jest piękna przestrzeń do rekreacji. Chcemy, żeby powstało tam coś dla każdej grupy wiekowej, które mieszkają tam na osiedlu. Będzie tam realizowany projekt z budżetu obywatelskiego, czyli tor speedrowerowy.

Na pierwszy ogień idzie skatepark, który zostanie wyremontowany. Powstanie tam także pump track. Co jeszcze?

Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat dodatkowych rzeczy, które tam mają być. W związku z tym naszym spotkaniem powstaną m.in. niespotykane w innych miejscach miasta ławko-huśtawki.

Inwestycja ma być realizowana etapami. Więcej o zmianach w całej Rozmowie na 96 FM. Program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: