HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jak wyglądają wakacje w przedszkolu?

Czy dzieci lubią spędzać wakacje w przedszkolu? Nie wszyscy rodzice mogą zapewnić swoim pociechom opiekę przez całą przerwę wakacyjną. Dlatego wielu decyduje się pozostawić dzieci w tych placówkach.

Miejskie przedszkola w Zielonej Górze są placówkami nieferyjnymi. Pełnią dyżur przez prawie cały rok. W czasie wakacji przypada im ok. miesięczna przerwa. Jak wyglądają zajęcia w przedszkolach w czasie wakacji? O szczegółach mówi Anna Jabłońska, wicedyrektor miejskiego przedszkola nr 46.

Zajęcia prowadzone w czasie dyżuru wakacyjnego są nieco inne niż te prowadzone w ciągu roku szkolnego. Nauczycielki nie wprowadzają nowych treści, a utrwalają wiedzę i umiejętności, które dzieci już zdobyły. Organizowane jest dużo aktywności, np. zajęć plastycznych, technicznych, muzycznych czy ruchowych. Jeżeli pogoda pozwala, to dzieci spędzają dużo czasu na podwórku, w ogrodzie przedszkolnym.

Zainteresowanie rodziców placówkami, które pełnią wakacyjny dyżur, jest duże. W deklaracjach podają różne terminy, więc dzieci jest mniej niż w trakcie roku szkolnego. Dlaczego warto zostawić pociechy pod opieką przedszkola?

Dzieci mają możliwość nawiązania nowych relacji, poznania nowych kolegów. Nauczycielki dokładają starań, aby dzieci spędziły każdą chwilę miło i przyjemnie. Myślę, że jest to dobrze spędzony czas.

Zapytaliśmy dzieci czy lubią spędzać wakacje w przedszkolu i jakie są ich ulubione zajęcia.

Część placówek zostanie zamknięta 30 lipca. Od 2 sierpnia wakacyjny dyżur przejmą przedszkola wyznaczone przez Urząd Miasta.

Materiał przygotował Mateusz Miśkiewicz.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: