HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jak funkcjonuje szpital tymczasowy w Zielonej Górze?

Mamy obecnie dziesięciu pacjentów na stanowiskach respiratorowych i szesnastu na terapii tlenowej wysokoprzepływowej – mówił dr Emil Korczak, lekarz naczelny Szpitala Uniwersyteckiego. Dziś w Rozmowie na 96 FM o tym, jak funkcjonuje otwarty w poniedziałek szpital dla pacjentów z COVID-19.

Lekarz stwierdził, że organizowanie lecznicy, ze względu na jej tempo, było na „wariackich papierach”. – Uczymy się tego szpitala, a jednocześnie przyjmujemy pacjentów – stwierdził nasz gość.

Pracujemy już pełną parą, w tej chwili mamy dziesięciu pacjentów na stanowiskach respiratorowych oraz szesnastu pacjentów na stanowiskach wspomagania oddychania, czyli tzw. terapii tlenowej wysokoprzepływowej. Szpital był zorganizowany troszkę na wariackich papierach, pod względem prędkości organizacji.

Korczak chwalił polityków, którzy zaangażowali się w powstanie lecznicy. Placówka nie jest oczywiście przygotowana na maksimum, czyli 170 łóżek. Jaka jest obecnie gotowość szpitala?

Mamy w tej chwili 30 stanowisk do intensywnej terapii, pod tym względem jesteśmy dosyć dobrze zaopatrzeni i do 56 stanowisk obserwacyjno-zakaźnych. To jest obecnie przede wszystkim drugie piętro. 

Następne piętro zostanie uruchomione w chwili, gdy będzie personel. To jest obecnie największy problem szpitala tymczasowego. Chodzi przede wszystkim o lekarzy. Więcej o tym w całej Rozmowie na 96 FM.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: