HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Innowacyjny „Handbike” prosto z uczelnianej hali warsztatowej [WIDEO]

Studenci Instytutu Inżynierii Mechanicznej mają się czym chwalić. W piątek z ich hali warsztatowej wyjechał prototyp roweru trójkołowego typu „Handbike”. Innowacyjny pojazd rowerowy powstał pod kierownictwem mgr inż. Zdzisława Wałęgi.

Rower charakteryzuje się zmodyfikowanym tylnym zawieszeniem. Co to oznacza dla osób z niedowładem nóg?

Możemy jeździć i po drodze utwardzonej, ścigać się. I rekreacyjnie, po nierównej nawierzchni, po lesie. Na tylne zawieszenie udało nam się opracować i zdobyć patent. Reszta podzespołów jest w trakcie realizacji. 

Takie rozwiązanie ma znacząco poprawić bezpieczeństwo oraz komfort osób niepełnosprawnych. Jak mówi Mateusz Tyliszczak, przewodniczący Akademickiego Związku Motorowego, zanim pojazd wyjechał z warsztatu, został skrupulatnie przetestowany.

Skupiliśmy się głównie na tym, że to nasz projekt. Chcemy go doprowadzić do końca i sfinalizować. Tak żeby był jedyny w swoim rodzaju. Zrobiliśmy więc wszystko, co w naszej mocy, żeby doprowadzić go do perfekcji. Cała konstrukcja roweru to nasza inicjatywa i nasz projekt. 

Na wiosnę przyszłego roku zaplanowano czwarty, finalny etap jeśli chodzi o innowacyjny „Handbike” z Zielonej Góry. Twórcy pojazdu nie chcą zdradzić co to będzie. Nieoficjalnie mówi się o wyposażeniu uczelnianego trójkołowca w napęd elektryczny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: