HOTWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Hej Winobranie! W sobotę pierwszy dzień świętowania, zobacz program

Zaczynamy obchody dni miasta! Winobranie 2021 w Zielonej Górze rusza w sobotę, 4 września i potrwa do kolejnej niedzieli. Co czeka na miłośników święta wina pierwszego dnia? Szczegółowy program zobaczycie poniżej.

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:00 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – przekazanie przez prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi

Winobraniowy koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Krzesimir Dębski, w programie: muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 15:00 – 15:30 Sucha (plac przy remizie OSP)

godz. 16:30 – 17:00 Ochla (park)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia 2

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18:00 – 22:00 „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ MNSL

godz. 18:00 – 22:00 Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

godz. 21:30 – 22:00 Karmazyn Fireshow – pokaz w stylu Steampunk

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

(organizator: Fundacja Tłocznia)

godz. 11:00 – 12:30 Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry

(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)

godz. 12:00 – 21:00 Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza

godz. 18:00 – 19:30 Spacer z przewodnikiem do piwnicy przy ulicy Wodnej

(zbiórka Plac Praw Kobiet, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)

godz. 20:00 „Z cyklu wino i literatura”

„Podróż w Zaświaty do Pragi Śląskiej” spotkanie z Krzysztofem Fedorowiczem prowadzi Magda Piekarska (Piwnica winiarska, ul. Wodna 32, wstęp wolny)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:00 – 17:00.

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 2: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 9:30, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Pod Wieżą” Trzebule – WinoBus nr 5: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu – WinoBus nr 6: odjazd godz. 13:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Miłosz” w Zaborze – WinoBus nr 7: odjazd godz. 13:45, powrót ok. godz. 16:45

Winnica „Mozów” w Mozowie – WinoBus nr 8: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Eguus” w Zaborze – WinoBus nr 9: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 10: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 11: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 10:00 – 18:00 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wiele innych smaków i przysmaków. (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 12:00 – 19:00 Program PIONA: strefa animacji dla dzieci, zabawy, gry edukacyjne i eksperymenty (organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00 „Gwałtu, co się dzieje!” reż. Jacek Głomb, Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wlkp.

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 14)

godz. 15:00 – 18:00 Holi – Święto Kolorów – baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 10:00 – 14:00 Międzypokoleniowy rajd rowerowy śladami świdnickich zabytków

start rajdu Pałac Kitlittzów – siedziba Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza (organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza)

godz. 12:00 – 18:00 Strefa Dzieciaka z dmuchańcami oraz ścieżką i planszą pneumatyczną Park Tysiąclecia, ul. Wazów 3 (organizator: Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”, Park Trampolin Zajawka www.wartojestpomagac.pl )

godz. 13:00 – 18:00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. W Zielonej Górze Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 13:30 Otwarcie wystawy: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy” Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, www.zpap.zgora.pl)

godz. 20:00 Koncert Winobraniowy „Barokowe Quodlibet” wykonanie: Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, Joanna Klisowska (sopran), Maciej Gocman (tenor), Dawid Biwo (bas), Marcin Suszycki (skrzypce), Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Henryk Kasperczak (teorba), Michał Kocot (pozytyw) w programie: dzieła Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla, Claudio Monteverdiego, Henry Purcella, Georga Philippa Telemanna Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”, www.ztscantores.pl)

IMPREZY SPORTOWE

godz. 9:00 Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20

godz. 9:00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym

Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10:00 IV Turniej Winobraniowy o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra w mini piłce siatkowej

Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków)

godz. 17:00 Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej (dystans 2,5 i 5 km) Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 17:00 Mecz piłki nożnej IV liga KS Lechia Zielona Góra vs. Meprozet Stare Kurowo

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 19:00 36. Nocny Bieg Bachusa (dystans 10 km) Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

WYSTAWY

godz. 10:00 – 17:30 Wystawy stałe: „ZOOM” wystawa interaktywna, „Zwierzęta naszych lasów”

Wystawy czasowe: „Tradycje bartne”, „Moje Himalaje”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 10:00 – 16:00 Wystawy czasowe: „Czterej pancerni i pies – pamiątki Klubu Pancernych z Żagania”, „Srebrne monety pamiątkowe NBP ze zbiorów Lubuskiego Muzeum Wojskowego”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Kobiety żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

godz. 10:30 – 18:30 Wystawa stała: „Zobacz meteoryty”

Projekcje 2D w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała Gwiazdka”, „Komórki”, „Jesteśmy Gwiazdami!”, „Aurora”,

„Powrót na Księżyc”, „Życie drzew”, „Błękitna Polaris”, „Tajemnice Ciemnej Materii”, „Voyager” – bilety

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (www.planetariumwenus.pl)

godz. 11:00 – 20:00 Wystawa czasowa: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy”

Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 – 17:00 Wystawy czasowe: „Helena Zadrejko. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej”, „Od winiarni Briegera do cerkwi grekokatolickiej”, „Ślady 1962-2021- wystawa Tomka Kawiaka”, „Sztuka chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”, „Chiny – tradycja i kultura.

Fotografie Edwarda Grzegorza Funke

Ekspozycja stała: do dyspozycji zwiedzających dostępne będą także Ekspozycje historyczne, poświęcone tradycjom winiarskim naszego miasta i regionu., a także prezentacje sztuki współczesnej, Muzeum Wina, Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski, Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX wieku, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria

Mariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria piastowskich książąt śląskich, Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej, Galeria Tadeusza Kuntze, Winiarnia mieszczańska

Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)

godz. 12:00 – 19:00 Wystawy czasowe: „Woda” fotografie członków Klubu Fotograficznego “FOTOOKO” działającego przy ZUTW Zielona Góra; Michael Mayevsky „Rysunek satyryczny”. Wystawa jest nagrodą w XXIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph. „Maska” organizowanym przez WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (www.bwazg.pl)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: