Genialny Zastal! Genialny Lundberg!

Z dalekiego Saratova wiozą do Zielonej Góry świąteczny prezent dla swoich kibiców koszykarze Zastalu Enei BC! Nasi koszykarze wygrali z Avtodorem 91:90!

Bohaterem nie kto inny, jak Iffe Lundberg. Fenomenalny Duńczyk rzucił 32 punkty, w tym trafił „trójkę” w ostatnich sekundach spotkania. Cały mecz był bardzo wyrównany, a wynik oscylował najczęściej wokół remisu. W pierwszej połowie Zastal nieznacznie prowadził, w drugiej przeważnie gonił. I dogonił w samej końcówce!

Minutę przed końcem, po skutecznej akcji byłego koszykarza zielonogórskiego zespołu Drew Gordona, zielonogórzanie przegrywali dwoma punktami. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął lider Zastalu. Lundberg trafił rzut z dystansu, który, jak się okazało dał zwycięstwo nr 6 zielonogórzanom w lidze VTB w tym sezonie. Gospodarze mieli jeszcze 3 sekundy na odpowiedź, ale Nate Mason spudłował z pół dystansu.

Teraz przed Zastalem powrót do domu na święta. W Wigilię spodziewani są w Zielonej Górze późnym wieczorem.