HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Filip Czeszyk o Lex Czarnek: Walec jedzie dalej

O sprawach ogólnopolskich i miejskich rozmawialiśmy dziś z Filipem Czeszykiem. Radny Zielonej Razem był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”.

Czeszyka pytaliśmy o ustawę o prawie oświatowym tzw. Lex Czarnek. Nowelizacja prawa oświatowego wejdzie w życie, a wzmacnia ona rolę mianowanych przez ministra edukacji kuratorów.   – To konsekwentna polityka partii rządzącej  – skwitował nasz gość, pytany o opinię.

Walec jedzie dalej. Od sześciu lat konsekwentnie rozjeżdżana edukacja w Polsce, ale to jest polityka partii rządzącej. Chodzi o to, by mieć kontrolę nad szkołami. Jestem bezsilny.

Czeszyka pytaliśmy również o rowery i hulajnogi. Niedawno miasto rozpisała przetarg na obsługę rowerów miejskich. Mieszkańcy miasta coraz chętniej korzystają jednak z hulajnóg, które wręcz wybierają rowery. Co powinno zatem pozostać w mieście?

Jedno i drugie. W mieście jest miejsce na obie te rzeczy. jedno nie wyklucza drugiego. Jestem za zamykaniem centrów miast dla ruchu samochodowego. Uważam, że krok po kroku dojdziemy do takiego momentu, by samochody nie wjeżdżały do centrum i abyśmy funkcjonowali w fajnym klimacie.

W rozmowie również o zbilżających się feriach zimowych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: