HOTLUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Falubaz jedzie o życie. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Żużlowcy Marwis.pl Falubazu rozegrają w niedzielę “mecz o życie”. Zielonogórzanie podejmować będą mistrza Polski – Fogo Unię Leszno.

Wygrana pozwoli zielonogórzanom cieszyć się z pozostania w PGE Ekstralidze. Porażka sprawi, że nasza ekipa będzie musiała drżeć do ostatniej kolejki o ekstraligowy byt. Wczoraj w siedzibie naszego klubu odbyła się konferencja prasowa, na której obecny był jeden z naszych zawodników Matej Žagar. Słoweńca najpierw zapytaliśmy o żużlowy maraton. Dziś i jutro Grand Prix we Wrocławiu a w niedziele liga. Czy taka intensywność startów jest dobra?

Takich maratonów nikt nie lubi. Dobrze, że do Zielonej Góry nie jest daleko z Wrocławia. To jest plus. Dużo rzeczy ma się na głowie wtedy, głównie presja, Wyciąga to energię. A jak się przygotować? Najważniejszy jest dobry dzień.

Mateja Žagara zapytaliśmy o klimat i atmosferę w drużynie. Pozostanie w PGE Ekstralidze wciąż nie jest pewne.

Co mecz myślimy o dobrym wyniku. Mamy punkcik przewagi, ale to jest nic. Trzeba się skupić, by wygrać z Lesznem. Wtedy możemy lżej oddychać.

Podczas konferencji padło pytanie do Słoweńca, jak ocenia on swoją dotychczasową dyspozycję.

Optymalna forma może to nie jest. Lepiej mi idzie na wyjazdach niż u siebie. Musze to poprawić. W tym sezonie było dużo przyczyn tego, że średnia nie jest taka, jaką bym sobie życzył. Miałem dwa upadki, które mi to zniszczyły.

Jeśli chodzi o mecz z Unią, leszczynianie przyjadą do Zielonej Góry osłabieni. W zespole naszego rywala zabraknie Australijczyka Jaimona Lidsey’a.

Lepiej jest dla każdej drużyny, jeśli jedzie cała. Nie ma Jaimona, nie wiem, co to dla nich oznacza. Zobaczymy co będzie. My chcemy zrobić swoje. 

Mecz Falubazu z Unią w niedzielę o 16.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: