HOTZIELONA GÓRA:

Fajerwerkowy zawrót głowy, czyli Sylwester coraz bliżej [WIDEO]

O Sylwestrze mówi się, że jest to najhuczniejsza noc w roku. Nie tylko ze względu na wszechobecne imprezy, ale też pokazy sztucznych ogni. Śmiało można powiedzieć, że fajerwerki to przed 31 grudnia towar równie mocno pożądany jak karp na Wigilię.

I tak jak różny efekt sztuczne ognie dają na niebie, tak też różne są ceny. Drobne fajerwerki kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Te bardziej widowiskowe to natomiast koszt sięgający ponad tysiąca złotych lub więcej. Mówi Ryszard Prędkiewicz, całoroczny sprzedawca fajerwerków.

W Sylwestra nie rozszerzamy tej oferty. Jeśli już, to tylko o rakiety. Ale tych ludziom nie proponujemy, bo one muszą lecieć z kija. Ludzie zaczynają wtedy kombinować i nie jest to bezpieczne.

Sprzedawcy fajerwerków są jednak zaniepokojeni apelem władz miasta o niekupowanie fajerwerków na Sylwestra. Bo mniej klientów, to też mniejszy zarobek.

Niech ludzie kupują i niech z głową odpalają. Rozsądnie. Dlaczego im tego zabronić?

Prędkiewicz dodaje jednak, że popiera prośbę o nieprzynoszenie fajerwerków na Sylwestra Miejskiego. Bo podczas imprezy pod chmurką wypuszczanie własnych sztucznych ogni mogłoby doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: