Enea Zastal BC z drugim zwycięstwem!

Kolejny zacięty mecz w hali CRS dla zielonogórzan. Enea Zastal BC pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 91:79.

Zielonogórzanie mają tym samym na koncie dwa zwycięstwa w Energa Basket Lidze, ale z MKS-em musieli powalczyć i to mocno. Pierwsza kwarta ofensywna z obu stron i prowadzenie Zastalu 30:27, ale w drugiej na prowadzenie wyszli już goście, którzy najwyżej w meczu prowadzili nawet różnicą 8 punktów.

Zastal podobnie jak w niedzielę ze Śląskiem przechylił szalę na swoją korzyść w drugiej części meczu. Jeszcze przed ostatnią kwartą był remis 66:66, ale ostatnie 10 minut należało już do gospodarzy. Ważne “trójki” dla ekipy Olivera Vidina trafili Devoe Joseph i Branden Frazier. Ten drugi był najskuteczniejszym zawodnikiem zielonogórzan, zdobył 16 punktów i znów miał też najwięcej asyst w zespole – 8. W sumie Zastal zanotował aż 29 asyst i zdecydowanie wygrał też walkę na desce (36-21).

W sobotę zagrają na wyjeździe z Anwilem Włocławek.