Enea Zastal BC bliski pokonania lidera ligi VTB!

Bardzo blisko pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w lidze VTB w tym sezonie byli zielonogórscy koszykarze. Enea Zastal BC prowadził w Saratowie przez 3,5 kwarty z tamtejszym Avtodorem, ale ostatecznie lepsi okazali sięmiejscowi. Po zaciętej końcówce nasi przegrali 74:81.

Tak grających zielonogórzan w lidze VTB zielonogórscy kibice chcieliby oglądać częściej, tylko z lepszym zakończeniem.

Do przerwy było pewne, 12-punktowe prowadzenie. Po zmianie stron przewaga zaczęła topnieć, ale jeszcze na półmetku czwartej kwarty Zastal prowadził punktem Po chwili po „trójce” Željko Šakicia (byłego gracza Zastalu) gospodarze wyszli już na prowadzenie, którego jak się okazało już nie oddali.

Zielonogórzanie jeszcze walczyli, jeszcze celnym rzutem z dystansu odpowiedział Nemanja Nenadić, ale ostatnie słowo należało do przewodzących tabeli ligi VTB Rosjan.

To był świetny mecz Jarosława Zyskowskiego. „Zyzio” zdobył 22 punkty. W ogóle pierwsza piątka zielonogórzan zdobyła łącznie… 72 punkty z 74 całego zespołu! Dla porównania zmiennicy w Avtodorze dołożyli 28 pkt.

Gospodarze pozostają na czele tabeli z bilansem 7-1. Zastal przegrał po raz ósmy (1-8).