HOTROZMOWA NA 96 FM:

Elżbieta Polak: Region lubuski gotowy na czwartą falę pandemii

– Jesteśmy przygotowani na czwartą falę pandemii. Chodzi o łóżka covidowe i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Zielonej Górze –  mówiła Elżbieta Polak.

Marszałek województwa była gościem programu “Rozmowa na 96 FM”. Panią marszałek pytaliśmy, jak w tej chwili wygląda sytuacja pandemiczna na Ziemi Lubuskiej?

Region lubuski bezpiecznie przechodzi tę falę, bo mieszkańcy się zaszczepili. Mamy w naszych szpitalach wojewódzkich w Gorzowie 60 łózek covidowych w gotowości, podobnie w Zielonej Górze.  To jest dobra informacja. 

Marszałek Elżbieta Polak dodaje, że obecnie szpitale są przygotowane na przyjęcie pacjentów. Inaczej było jeszcze kilka miesięcy temu.

Nie ma tych problemów, z którymi musieliśmy się borykać w marcu. Wysyłałam rozpaczliwe sms-y do wojewody z błaganiem o pomoc , gdzie dostaliśmy tylko 9 kombinezonów z Agencji Rezerw Materiałowych, Medycy nie mogą walczyć gołymi rękoma. Teraz mamy sprzęt, mamy respiratory.

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku. Jutro gościem będzie rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor Wojciech Strzyżewski.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: