HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

“Elektryki” w naszym mieście! Trwa Zielonogórski Dzień Elektromobilności

Zielona Góra elektromobilnością stoi? Chyba w tej tezie nie ma ani trochę przesady. Nasze miasto jest bowiem w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o autobusy elektryczne, a być może już w niedalekiej przyszłości zielonogórzanie przesiądą się do aut elektrycznych.

Trwa Zielonogórski Dzień Elektromobilności. Mieszkańcy mogą podziwiać elektryczne auta od różnych dealerów. Jakie mają zdania na temat współczesnych cudów techniki motoryzacyjnej?

– Na razie największą przeszkodą w ich zakupie jest cena – mówił w rozmowie z Radiem Index pan Tadeusz.

To nie na kieszeń moją jeszcze i nie wiem, jaki ma zasięg, bo w tej chwili te samochody nie mają zasięgu, który byłby satysfakcjonujący, W miarę postępu techniki będzie się to zwiększało. podobnie jak stacje ładowania.

 

W rozwój elektromobilności zaangażowane jest miasto.  – Auta elektryczne to przyszłość  – przekonuje wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk.

Nam wszystkim zależy, by oddychać czystym powietrzem. Prowadzimy badania z Uniwersytetem Zielonogórskim i Uniwersytetem z Cottbus na temat zielonych korytarzy zielonych i parków związanych z zazielaniem naszego miasta. Do tego są potrzebne ekologiczne środki transportu.

Marcin Nowak – członek zarządu polskiej izby rozwoju elektromobilności – jest z kolei zdania, że elektryczne auta wchodzą w coraz większym wymiarze na polski rynek.

Zdecydowanie można powiedzieć, że auta elektryczne to będzie przyszłość. Pojawi się ich więcej, będą dostępniejsze dla kupujących. Są dobre ze względu na funkcjonalność i mniejszą awaryjność.

Elektryczne pojazdy możecie podziwiać jeszcze dziś na zielonogórskim deptaku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X